Adwords

Google reklamları (Adwords) ile, markanızın tanıtımını arzuladığınız bütçe ile, en etken şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aksotek, bu alandaki tecrübesi ile, Google Adwords kampanyalarınızı sizin yerinize projeler, oluşturur, yönetir, optimize eder ve raporlar. Google Partner olan Aksotek, Google’da gerçekleştireceğiniz kampanyalarınızı en etken biçimde yönetmenizi sağlayacaktır.

Neden Google Reklamları?

Google reklamları (Adwords), size başka mecralarda bir arada bulamayacağınız olanaklar sunar:

Erişim

Google arama motoru, dünya çapında ve Türkiye’deki versiyonlarıyla, İnternet kullanıcılarının %80’inden fazlasına erişmenize imkan sağlar. Bu mecrada yayınlanan reklamlarınız, bu kitlenin dilediğiniz kısmına erişmenize olanak tanır.

Maliyet Avantajı

Google Adwords reklamları, her büyüklükteki markanın, kendi bütçesine göre reklam yapabileceği bir mecradır. Bir dergi ilanı için harcayacağınız bütçe ile, kurumunuzun bir yıllık etkin tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz.

  • Reklamlarınızın günlük ve aylık maliyetini siz belirleyebilir ve sadece sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için ücret ödersiniz.
  • Harcamanız gereken belirli bir bütçe yoktur, günlük ve aylık harcama limiti kullanarak, ne kadar reklam harcaması yapacağınıza siz karar verirsiniz.
  • Değişen ihtiyaçlarınıza göre, bütçenizi anlık olarak değiştirebilir ve sonuçlarını hemen görebilirsibiz.

Doğru Zamanlama

Google reklamları, potansiyel müşterilerinizin size en çok ihtiyacı olduğu anda onlara gösterilir, dolayısı ile bu potansiyelin müşteriye dönüşme ihtimali çok yüksektir.

Esneklik ve Kontrol

Google Adwords reklamlarınızın yönetim olanakları gerekli değişikli anında yapmanıza uygulamanıza olanak sağlar. Reklamlarınız anında yayına girer, yapmış olduğunuz değişiklikler anında uygulanır.

Google Reklamcılığı neleri içerir?

Google reklamları, sadece  Google Arama reklamları olarak algılansa da aslında çok geniş bir platformdur. Aksotek’in tecrübesi ile sunduğı bu hizmetler arasında aşağıdakiler sayılabilir;

  • Google Arama Ağı Reklamları: Google Arama Ağı, hemen hemen her gün kullandığımız Google arama motorunda yayınlanan reklamlardır. Bu reklam tipinde, kullanıcılar belirli kelimeler ile arama yaptıklarında kendi ürününüz ile ilgili reklamların yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Google Görüntülü Reklam Ağı Reklamları: Görüntülü Reklam Ağı, AdWords reklamları gösteren bir dizi web sitesinden oluşmaktadır. Reklamlar Google’a ait bazı varlıklarda (YouTube, Gmail v.b.) ve Google’a ait olmayan on binlerce web sitesinde yayınlanabilmektedir
  • YouTube Reklamları: Mesajınızı, video reklamlarla doğru kişilere, doğru zamanda verin. Her işletmenin YouTube’da ulaşabileceği bir kitle mutlaka vardır.
  •  Mobil Reklamlar: Google mobil reklamlar ile, potansiyel müşterileriniz hareket halindeyken onlara ulaşabilirsiniz. Google aracılığıyla vereceğiniz mobil reklamlar; Google arama sonuçları, görüntülü ağ içerik siteleri, mobil uygulamalar ve YouTube videolarının içinde yer alabilirler.
  • Google Alışveriş (Ürün Listeleme) Reklamları: Yüzlerce veya binlerce ürüne sahip e-ticaret siteleri için, resim ve fiyat bilgileri içeren Google Arama reklamlarının kolayca gerçekleştirilmesini sağlayan bir kampanya tipidir. Google Alışveriş (Ürün Listeleme)
  • Yeniden Pazarlama Kampanyaları: Yeniden pazarlama (veya diğer anılan adlarıyla “re-marketing”, “re-targeting”), daha önce web sitenizi ziyaret etmiş kullanıcıları hedefleyen reklamların genel ismidir.
  •  Adwords Dönüşüm Takibi: Reklamınızı yaptınız, kullanıcılar tıklamalarını yaptılar ve sitenize geldiler. Peki, sonra ne oldu? İşte bu soruya cevap vermemizi sağlayan araçlardan en önemlisi “Adwords Dönüşüm İzleme” sistemidir.

 Aksotek ile Google reklamcılığı neden avantajlı?

Aksotek, Google reklam kampanyalarınızı en etkin ve sorunsuz şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.

Sertifikalı Uzmanlık

Aksotek ile Google reklam yönetimi konusunda gerçekleştirilen sertifikasyon programının bütün gerekliliklerini yerine getirerek Google Partner olmaya hak kazanmıştır.  Aksotek ile Adwords reklam kampanyalarınzın gerçek uzmanlar tarafından yönetileceğini ve bütçenizin en verimli şekilde kullanılacağına emin olabilirsiniz.

Tam Servis

Aksotek, Google reklam kampanylarınız ile ilgili bütün gerekli işlemleri sizin için gerçekleştirir. Müşteriden alınan bilgiler ve hedef müşteri kitlesine göre kampanya bütçe önerileri yapılır. Kampanya planlanır ve Google hesabı ile kampanya oluşturulur ve yayına alınır. Siz sadece etkinlik değerlendirmenizi yapar, yeni müşteriler kazanmanın keyfini yaşarsınız..

Doğru Reklam Kampanyası

Google reklam kampanyalarının  başarısındaki en önemli faktör, kampanyanın müşterinin hedeflerine göre en uygun şekilde oluşturulmasında yatar. Bunun için doğru hedef kitle belirlenmeli, reklam metinleri hazırlanmalı ve doğru anahtar kelimeler seçilmelidir. Aksotek, bu alandaki tecrübesi ile, bütçenizi en etkin şekilde kullanabileceğiniz reklam kampanyasını sizin için oluşturur.

 

 

Optimizasyon

Çok iyi yapılandırılmış bir kampanya bile eğer zaman içerisinde izlenerek optimize edilmezse mevcut fırsatların kaçırılması kaçınılmaz bir hal alır. Bu nedenle Aksotek kampanyalarınızı sürekli izleyerek, gerekli ayarlar ile kampanyayı güncel tutarak performansın artırılmasını sağlar.

Reklam Yatırımı Analizi ve Raporlama

Aksotek, Google’ın imkanlarını en iyi şekilde kullanarak, reklam yatırımınızın karşılığını aldığınızdan emin olmanızı sağlar. Hatta, kampanyalarınızdan kaynaklanan e-ticaret cirosunun, yapılan reklam yatırımına oranı hesaplanarak ROI’nin belirlenmesi gerçekleştirilebilir. Böylece, diğer mecralarda belki de ölçmenizin mümkün olmadığı yatırım dönüşüm oranınıza göre kampanyalarınızı yönlendirebilirsiniz. Reklam kampanyalarınızla ilgili raporlar, dilediğiniz periyodda size sunulacaktır.